Bilgisayar Korsanlığı Hack Forumlarındaymış

Bazı büyük bilişim haberi platformlarını düzenli olarak takip ediyorum. Çok ilgi çekici haberler oluyor içlerinde özelliklede hacking konusunda. Hacking kavramı dilimize bilgisayar korsanlığı olarak geçtiyse de aslında çok daha derin bir mana taşıyor.

Hacking Manipüle Etmektir

Kandırmak manipüle etmek tam olarak budur hacking! Sadece server yada web network değil her sistemin açığını bulan kişilerdir hackerlar. Bunu canlı olarak en ince ayrıntısı ile gözlemleyerek bilgi edinebileceğiniz yer ise hack forum siteleridir. Nasıl hacker olunur sorusuna cevap bulacağınız ve hacker ile lamer yani rooky arasındaki farkı görebileceğiniz yerdir. Lakin internetteki hack forum siteleri sadece hacker faaliyetleri ve hacking dökümanlarından ibaret değildir.

hacker olma
hack forum

Birkaç örnek ile açmak gerekir ise warez ASP script arayan bir webmaster, Spotify’a verecek parası olmayan bir liseli, firması için gerekli yazılıma para vermek istemeyen bir küçük işletmeci ve dahası. Hackerların tanıştığı, sosyalleştiği, organize olduğu, kendini ve icraatlarını tanıttığı yegane ortam olan yer hack forum siber güvenliğin kalbidir. Sıradan bir web sitesine göre çok daha üst düzey güvenliğe sahip olması gereken bu platformlar, bu ve diğer gereksinimleri dolayısıyla masraflıdır. Sadece parasal olarak değil emek vermek gerektiği ve her alanda rakip hack forum saldırısı olacağı için irade gerektirir. En iyi fayda sağlayacak kişiler genellikle orta düzeydeki kullanıcılardır. Minimum sorumluluk ve maksimum çıkar ile gel keyfim gel.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi: